RUBY

10. leden 2011 | 17.55 |
› 

Ruby

Ruby Rosse Rapa-Nui

24. 09. 2009

Ruby, Rubynka, Rubabuba, prostě naše RUBY

Ruby jsme si přivezli od chovatelky Báry Budkové z Hlavence 6. 2. 2010. Asi měsíc po té, co se nám ztratila Míša, jsme se rozhodli, že už naděje na její nalezení jsou velmi malé a že bez pejska se dál žít nedá, takže si pořídíme nového, tedy novou bíglici, protože jiného pejska než beagle prostě nechceme. A kdyby se náhodou Míša našla, budeme mít bíglí holky dvě, což jsme stejně plánovali. A tak jsme hledali a hledali a stále nic a nic a dny utíkali. A najednou jsme našli na internetu fotku Ruby a okamžitě se nám líbila a tak jsme se jeli na ni podívat. Ruby už nebyla v té době žádné malé šťěndo, bylo jí 4,5 měsíce. Strašně se nám líbila, takže jsme si ji hned odvezli.

Ruby si u nás zvykla hodně rychle a stala se právoplatným členem naší smečky . Je velmi šikovná a všestranná, ikdyž chvílemi má flegmatické nálady a donutit ji k nějaké aktivitě je hodně náročné. Už od jejich 5 měsíců cvičíme agility, které jí jdou velmi dobře. Hlavně po bíglím táboře s Janou se krásně rozběhala a už ji sotva stačím. 

Dále se učíme základy poslušnosti a připravujeme se na zkoušky sportovní kynologie. Učíme se i "vystavovat" a už jsme úspěšně absolvovaly i několik výstav. Dále se chceme příští rok úspěšně zúčastnit i BZH (barvářské zkoušky honičů). A vzhledem k úžasné nekonfliktní a klidné povaze bychom někdy v budoucnu chtěli zvládnout i canisterapeutické zkoušky. Doufáme, že příští rok aspoň něco z našich velkých plánu zvládneme. 

Ruby je velmi klidná bíglice, má ráda děti a společnost a je to náš velký mazlík.

Ruby nyní pečlivě trénuje agility, rozběhala se a hlavně jí to začalo bavit, takže vydrží i náročné učení obíhaček, kruhu či slalomu. Už se těšíme na naše první oficiální závody.

Ani jsme se nenadáli a Rubynka má 7 zkoušek na V a splněno pro A2. 

Naše výstavní úspěchy:  ČESKÝ ŠAMPIÓN, 2x CAC ČR, CAC SK, CWC PL, 4x res. CAC ČR, 14x V, KrV, BIG, BOJ, 2x VTM

Zkoušky:  BZH  I. cena 225 bodů res. CACT,  ZOP

Agility:   zkoušky MA1  7x V

Uchovněna neboli je to naše chovná fena :-)

Foto:

Ruby v postoji 1 netDSC_3625

Rubynka jako štěňátko ....

100rubynetrubynet2

Rubynka je už velká holka ....

ruby4

ruby3ruby5

ruby

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře