RUBY

26. prosinec 2012 | 22.51 |
› 

Ruby

Ruby Rosse Rapa-Nui

24. 09. 2009

Ruby, Rubynka, Rubabuba, prostě naše RUBY

Naše výstavní úspěchy:  ČESKÝ ŠAMPIÓN, SLOVENSKÝ ŠAMPION, POLSKÝ ŠAMPION, 1x res. CACIB, 1x Národní vítěz PL, 3x CAC ČR, 2x CAC SK, 3x CWC PL, 1x CACA, 9x res. CAC ČR, 2x res. CAC SK, 29x V, KrV, Nejhezčí pes sk.VI FCI, BOJ, 2x VTM

Klubový šampion

Zkoušky:  BZH  I. cena 225 bodů  res. CACT,  ZOP, ZZO                     AKTIVNÍ ŠAMPION BC ČR

Agility:   zkoušky MA1  7xV, MA2 9x V (z toho 4xV čistě a splněno pro A3)

Uchovněna neboli je to naše chovná fena :-)

Něco o Rubynce:

Rubynku jsme si přivezli od chovatelky Báry Budkové 6. 2. 2010. Hledali jsme pejska, který nám nahradí naši ztrátu a splní aspoň malé očekávání o domacím mazlíkovi a agilitním nadšenci. Zatím nás Rubynka nepřestala překvapovat. Plní naše očekávání nad míru. Je z ní velký agiliťák, výstavní šampion, domácí megamazlík, no prostě nejlepší psí kamarád.

Ruby je velmi šikovná a všestranná, ikdyž ze začátku měla flegmatické nálady a donutit ji k nějaké aktivitě bylo hodně náročné, dnes je to pěkná aktivka a je pro každou činnost. Už od jejich 5 měsíců cvičíme agility, které jí jdou velmi dobře. Hlavně po bíglím táboře s Janou a dalších soustředěních se krásně rozběhala a už ji sotva stačím. 

Dále se učíme základy poslušnosti, neustále a dokola, a připravujeme se na zkoušky sportovní kynologie. Zvládli jsmem už i lovecké zkoušky (barvářské zkoušky honičů). Aktivně a často velmi úspěšně se účastníme výstav. A vzhledem k úžasné nekonfliktní a klidné povaze bychom někdy v budoucnu chtěli zvládnout i canisterapeutické zkoušky. Doufáme, že aspoň něco z našich velkých plánu zvládneme. 

Rubynka má asi nejraději běhání agility, má už 7 zkoušek na Výbornou v kategorii MA1 a nyní běháme již MA2 a vůbec tam nejsem za outsidery. Ba naopak, Rubynky už běhá jako profík a poslední dobou ji to kazí páničkou svoji nervozitou. Ale i tak jsou každé závody pro nás hlavně zábava a pohoda.

Na výstávách získala již ocenění Český šampión, Slovenský šampion krásy a dále má čekatelství na šampiona Polska a Rakouska. Výstavy ji celkem baví a úžasně se pohybuje. 

Ruby si stále drží ve smečce dominantní postavení, ikdyž ji Ellie a Soptík pěkně zlobí. 

Rubynka oslavila již třetí narozeniny a chová se jako správná velká holka. "Vše" umí, "vše" ji baví, nic není pro ní problém. Baví ji výstavy, agility, zkoušky, řádění venku, běhání, čuchání po lese, ale i valení se na gauči. Je to prostě velká pohodářka a každá chvíle s ní je suprová. Takže jsem se rozhodli, že už není na co čekat a jakmile začne Rubynka hárat, budeme se snažit o štěňátka.

Foto:

Ruby uchovnění 2012Ruby v postoji 1 netRuby uchovnění prosinec 2011ne

Rubynka jako štěňátko ....

100rubynetrubynet2

Rubynka je už velká holka ....

ruby4

ruby3ruby5

ruby

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře