O Rastaváckou tlapku 27.3.2011

29. březen 2011 | 13.31 | rubrika: agility

Ahojky všichni, tak po velkém úspěchu nás pánička vyvezla na další neoficiální závody agility. Tentokrát jsme jeli až do Mostu a že to bylo daleko, jsme poznaly podle velmi brzkého vstávání, které bylo kruté i vzhledem ke změně času. Do Mostu jsme dorazili brzo ráno, místní cvičiště je hned vedle vodní nádrže Matylda a je velmi pěkné. Hned se nám zde líbilo a běžely jsme se rozeběhnout po okolí. Všude byl ještě známky ranního mrazíku a mlha.

1net

Ale opravdu se nám tu moc líbilo, ani se nám nechtělo závodit.

64

Ale nakonec jsme stejně musely. Pánička byla pěkně nervózní, vždycky se bojí, že něco zkazíme. Nejdříve běžela první běh štěňátek Ellinka, skočila na trať jak dráček, ale v půlce se rozhodla pozdravit ségru a "sousedovic" pejska a pak se zase vrátila k pánička, která už měla tep 220/min a doběhla konec parkuru úžasně. Takže v konkurenci jen 4 štěňátek byla třetí. Pak jsme šla do akce já, Ruby. Pánička už měla nervy jak špagáty, ale já jsem se na ní zatvářila, že jako nejsem úplně blbá a celý parkurek jsem ji sledovala, co po mě, chce. Proskákala jsem podle ní pár překážek, ona nikam nepospíchala a furt na mě nevěřícně koukala, tak jsem si pomaličku proběhla i zbytkem a už jsem byla v cíli. Pánička skákala dva metry vysoko a dělala, jako kdyby mě nevěřila, že dáme tento běh čistě. Takže nakonec jsme byly v jumpingu v konkurenci 12 pjesků třetí. Pak šla na druhý běh zase Ellinka. Proběhla parkurek s lehkostí a za pár sekundek byla v cíli. Taky čistý běh a nakonec 2.místo. Pánička nechápala, co se děje a nervózně chodila okolo hřiště. A už jsem byla na startu zase já, vystřelila jsem za páničkou, skočila pár skoček, proběhla tunely. Na áčku na mě pánička řvala "stůj" a prožívala celou zónu, jak kdybych to snad chtěla skočit?! A honem do cíle, to byl běh. Pánička opět skákala kolem mě a radovala se, další čistý běh. Sice pomalejší, ale čistý a 5.místo. JUPÍ. Nakonec jsme ještě s páničkou zkoušeli open běh, ale moc nám to nešlo pánička se furt motala, já jsem nechápala, co chce, už se mě ani nechtělo do tunelu či dělat slalom, tak jsem se tak nějak doplácala do cíle a 4.místo bylo spíše náhoda.

A pak jsme čekaly a čekaly než spočítají celkové výsledky. Ale už jsme tušily, že dopadneme dobře.

Ellie byla v součtu středních štěňátek nakonec na druhém místě. JUPÍ!!!

4net

A já, vaše Rubynka, jsem byla, světe div se, nakonec na druhém místě!!!! a to jen díky čistým běhům !!! A porazila mě jen borderka Bella od Šárky a té to moc přeji.

3net

Takže jsme se úplně nadšení vraceli domů a už se těšíme na další závody.

2net

žádné komentáře | přidat komentář

O velkou pandu II. 19. 3. 2011

19. březen 2011 | 15.41 | rubrika: agility

Ahojky všichni, teď jsme se vrátily ze závodů v Praze a byly jsme úžasné. Běhaly jsme perfektně, pánička z nás má ohromnou radost. Bohužel nám to párkrát zkazila . Ale dopadly jsme dobře, Rubynka dokonce dostala medaily za 3.místo v "agility" běhu a to v běhu jen skočila zónu. Napíšeme brzy více, teď musíme jít spinkat, jsme unavené. Pa Ruby a Ellie  

1

4

Rubynka běžela krásně .... krásně skákala a vnímala páničku .

3

Ellinka běžela úžasně ... a vůbec se v konkurenci dospělých pějsků naztratila ....

2

... vnímala páničku a krásně skákala přes skočky

DSCF8520

JUPÍ !!!!   Můžete mrknout i na naše video na http://www.youtube.com/watch?v=iVJe0Uh7QmI 

3net

krásná fotečka :-)

žádné komentáře | přidat komentář

Jsme k.o.

13. březen 2011 | 21.28 | rubrika: agility

Ahojky Tak takhle jsme dopadly po intenzivní tréninku agility a poslušnosti s páničkou. Bylo to fajnky a užily jsme si to, ale pěkně nás bolí nožičky.

pp

žádné komentáře | přidat komentář

Ještě sníh

13. březen 2011 | 21.18 | rubrika: akce

Tak jsme minulou sobotu vyrazili na sever, teda k rodičům páničky, což je od nás kousek, ale tam bylo sněhu. Jen jsme vyskočily z auta a koukáme ... všude sníh. Jupí. Za chvíli už jsme běhaly, honily se a řádily ve sněhu.

sss

Sluníčko svítilo, sníh nás studil do paciček, ale nám to bylo fuk. Prostě jsme běhaly a čuchaly a taky jsme něco vyčuchaly a snažily jsme se to vyhrabat.

s

... ale furt ne a ne se dohrabat ...

ss

...... no Ruby to vzdala jako první ...

ssss

Ale nakonec jsme se stejně běžely ohřát domů do teplíčka.

žádné komentáře | přidat komentář

Valečov a okolí

13. březen 2011 | 20.51 | rubrika: výlety

Ahojky, tak nás pánička konečně pustila k netu a tak vám píšeme, co jsme podnikali minulý víkend. Protože už se blíží jaro a je každý den pěkněji a pěkněji, páničkové neodolali a v sobotu nás vytáhli na výlet. Nakonec jsme zaparkovali těsně u Valečova v Českém ráji. Bylo krásně, modro a sluníčko svítilo. Celkem rychle jsme vyběhli na hrad. Bylo už otevřeno a tak jsme si mohli prohlédnout sklepení, hradby a zbytky po nádvoří a starém hradu. který tu dříve byl. Dokonce jsme vylezli až nahoru na vyhlídky a prohlédli si celé okolí. Pak jsme se trochu lekli, jestli už nepůjdeme zpátky. Ale páničkové nezklamali, měli pro nás připravené více. Vyrazili jsme přes les a osadu Skalka na dlouhou procházku. Šli jsme a šli, čuchali, běhali, řádili. A najednou začala cesta stoupat do kopce. Ty jo, šli jsme i po skalách a lezli nahoru a nahoru a najednou před námi byla obrovská skála a vedle další a další a my jsme furt šli cestičkama do kopce a do kopce. Až jsme vyšli až na samý vrchol a pokochali se výhledem na okolí. Počasí se začalo trošku kazit, tak jsme zrychlili, ale co to před námi. Drabské světničky, páničkové s námi jen sešli po kraji skal dolů a naštěstí je nenapadla ta šílenost lézt na další skály. Jen jsme sešli po dalších schodech dolů a pak už po cestičce až do vesnice. Odtuď už jsme jen lesíkem došli zpátky k autíčku. Ty jooo ... to byl úžasný výlet. Díky páničkům. Pa pa vaše Ruby a Ellie

vvvvv

Valečov :-)

vvvv

vv

vvv

žádné komentáře | přidat komentář

:-)

27. únor 2011 | 21.18 | rubrika: zahradničení

Ahojky, tak vzhledem k tomu, že Ellie začala hárat a jsme takový neaktivní, se aspoň rveme na zahradě, tak koukněte na fotečky. Pa pa Ruby a Ellie

2net

1net

žádné komentáře | přidat komentář

Klubová výstava Beagle Clubu ČR 12.2.2011

13. únor 2011 | 20.38 | rubrika: výstavy

Zdravíme všechny! Hlásíme, že jsme v sobotu byly v Praze v Kolodějích na Klubové výstavě Beagle Clubu ČR. Pánička nakonec přihlásila jenom Ellinku. Já jsem prý taky  hezká, ale mě si pánička před paní rozhodčí z Německa vystavovat netroufla. No já ty její plány, kombinace a výmysly sice nechápu, ale jít okouknout další bíglíky, projít se kolem zámku v Kolodějích a jen tak se poflakovat bez chození v kruhu a pózování bylo fajn. Ellinka i pánička byly ve stresu už od rána. Bylo to přeci jenom první Ellinky vystavování ve třídě mladých. Nakonec šly do kruhu až po půl jedné. Nakonec Ellie skončila až třetí (ze čtyř holek) a dostala Velmi dobrou (VD3), což páničku překvapilo, protože nepochopila, co se paní rozhodčí nelíbilo. Prý je Ellie celkem vysoká ... hmmm ... a jinak nic víc .... hmmm ... nechápu to taky.  Ale to je fuk, už se těšíme na další akci, klidně i výstavu, protože okukovat ostatní pejsky je fajn.  Foto máme zatím děsné, nemáme prostě pořádný foťák :-(, snad bude brzo lepší. PAc a pusu Ruby :-)

DSCF8446net

žádné komentáře | přidat komentář

Divoká Šárka

8. únor 2011 | 21.22 | rubrika: výlety

Ahojky všichni!! Ještě jukněte, jak to pěkně vypadalo o víkendu na Divoké Šárce, kterou jsme mezi závodami navštívili. Rychle jsme vyběhli nahoru na kopec, tam nás to málem odfouklo, tak jsme zase běželi dolů a hned zase na závody. Ale i tak fajn prochajda. Pac a pusu vaše Ruby a Elliedzban

takydzban

my

žádné komentáře | přidat komentář

O velkou pandu 5. 2. 2011

5. únor 2011 | 20.25 | rubrika: agility

Ahojky všichni, tak jsme se dneska zúčastnily neoficiální závodů v agility "O velkou pandu" v Praze a byla to pěkná komedie. Nejdřív běžela Ruby v kategorii začátečníci medium a oba běhy (jumping i agility) byl takový průlet přes překážky. Ruby byla sice suprově namotivována a chtěla skákat, ale ne ve správném pořadí, takže lítala od jednoho tunelu k druhému, od kladiny k áčku, udělala asi 12 odmítnutí a místo 12 překážek naskákala min. 25, ale bylo to fajn představení. Poté Ellie ukázala, že je ze stejného týmu :-))). Sice mě vždycky navnadila, když začala první překážky správně, ale pak už lítala od tunelu k tunelu a skočky s tyčkami na zemi ingnorovala, ale po velkém boji jsme se vždy do konce probojovaly. Ale jsem z toho ještě teď k.o. a už vím, že teď nemusíme trénovat rychlost ani motivaci, ale spíš brždění a vnímaní páničky :-))).  

myellieellie2holky

No čuchání je stejně nejlepší .... vylez krtku vylez :-)))

žádné komentáře | přidat komentář

Trocha focení

22. leden 2011 | 21.42 | rubrika: akce

Tak nás pánička dokázala vyfotit, jak se nahříváme na sluníčku :-)

1

žádné komentáře | přidat komentář